Jún 2017

Exkurzia do koncentračného tábora

Osvienčim, Poľsko, 26.6.2017 – Agentky rovnosti sa rozhodli, že chcú na vlastné oči vidieť zverstvá, ktoré sa páchali aj na Rómoch v koncentračnom tábore Osvienčim. Vytvorili skupinu 13 ľudí, v ktorej boli ženy, muži i mládež a zorganizovali exkurziu.
Bol to veľký celoživotný zážitok pre všetkých zúčastnených a zároveň cenná výzbroj v boli proti všetkým, ktorí vraždenie ľudí v koncentračných táboroch nadľahčujú alebo spochybňujú.

fotogaléria

_______________________________________________________________________________

Exkurzie do komunitných centier

Kecerovce, Rankovce, 8.6.2017 – Rómske líderky z Hájika, Podskaly a Levočských Lúk navštívili dve dobre fungujúce komunitné centrá vzdialené vyše 100 km od Spiša, konkrétne obce Kecerovce a Rankovce. V oboch lokalitách už viac rokov pôsobí OZ Pre lepší život, ktoré robí množstvo zaujímavých aktivít a okrem iného pracuje aj s rómskym ženami.
Práve výmena skúseností bola hlavným dôvodom tejto exkurzie. Ženy sa vzájomne predstavili, prezentovali aktivity na ktorých pracujú a tak trochu aj hľadali to, čo ich spája alebo by ich mohlo spojiť aj v budúcnosti. Zároveň obe strany hľadali podnety a inšpirácie do ďalšej svojej neľahkej práce.

fotogaléria